Aktuality

MS a ME v kartingu – Wackersdorf 2011

Rate this item
(0 votes)

Druhý červnový víkend  ( 11. – 12. 6. 2011)  se uskutečnilo v sousedním německém Wackersdorfu Mistrovství Světa a Mistrovství Evropy motokár.

MS  je v letošním roce vypsáno pro kategorii KF1 a jede se jako seriál pěti závodů. ME ve Wackersdorfu bylo vypsáno pro kategorie KZ1 a KZ2. Tento šampionát se zase jede formou jednoho samostatného závodu, na jehož konci je již znám evropský šampion. Vzhledem k tomu, že krásný motokárový areál sídlí nedaleko česko-německých hranic , měla Česká republika docela početné zastoupení ve všech kategoriích. Orion Racing team měl  v závodu dva zástupce. Patrik Hájek jako jediný český závodník startoval v ME  kategorie KZ1, ve které startovalo 52 nejlepších  jezdců z celého světa, převážně vždy s tovární podporou a Martin Doubek, který startoval v ME kategorie KZ2. O kategorii KZ2 byl obrovský zájem hlavně mezi nejlepšími soukromými týmy z celé Evropy – startovalo 112 jezdců. Orion Racing team věnoval od začátku letošní sezony maximální pozornost tomuto závodu, jenž vlastně představuje vrcholný závod letošní sezony pro uvedené kategorie. Téměř veškerá příprava byla zaměřena na dosažení co nejlepšího výsledku v závodě ME KZ1 a KZ2. I přes skvěle fungující techniku Tony Kart a Vortex  během celého závodu ve Wackersdorfu, tak se nepodařilo dosáhnout výsledků, s kterými by byl Orion Racing team spokojený. Patrika Hájka po skvělém začátku v trénincích ,  potkaly v bodovacích jízdách vždy nepříjemné kolize, které zásadně poznamenaly celý další průběh závodu. I když se Patrik nakonec probojoval do finále mezi nejlepší, tak vzhledem ke špatné startovní pozici dosáhl  pouze na 24. místo v cíli. Martinu Doubkovi se nepodařilo probojovat mezi silnou konkurencí v bodovacích jízdách, když mu v konečném hodnocení uniklo finále pro 34 nejlepších jezdců pouze o dvě místa. Z českých jezdců získal nejlepší umístění  Libor Toman, který v první závodní jízdě  MS KF1 získal 3.místo na stupních vítězů. Mistrem Evropy KZ1 se stal italský jezdec Paolo De Conto – Energy  a Mistrem Evropy kategorie KZ2 se stal také italský závodník  Fabian Federer – CRG.