Aktuality

4. závod seriálu Mistrovství ČR – Cheb / Kartaréna Ypsilonka

Rate this item
(0 votes)

Nejnovější motokárová dráha v ČR , Kartaréna „Ypsilonka“ u Chebu,  se stala o víkendu 18. – 19.6.2011 dějištěm 4. závodu domácího šampionátu v kartingu.  Tímto závodem se domácí seriál Mistrovství České republiky přehoupl do druhé poloviny seriálu a pomalinku se začínají rýsovat letošní kandidáti na mistra republiky. Areál v Kartaréně „Ypsilonka“ má velmi slušné zázemí, ale dráha svými parametry  nepatří mezi ideální,  jak po stránce bezpečnostní, tak i po stránce sportovní.  Orion Racing team již standardně nasadil své tři jezdce – Martina Doubka, Marka Borise Machuldu a Petra Dvořáka – do třech kategorií – KZ2, Kadet a Honda GX 390.

V pátek se volných tréninků zúčastnil i Patrik Hájek , který letos v M ČR nestartuje, protože se soustředí výhradně na starty v zahraničí. Patrik svými zkušenostmi pomáhá týmu hledat optimální nastavení podvozků Tony Kart a při svých jízdách během tréninků zajížděl  pravidelně nejrychlejší časy. Výrazně tak pomohl především Martinu Doubkovi, protože  oba startují na naprosto shodné závodní technice. Počasí si v Chebu doslova s účastníky závodu dělalo co chtělo. Mnohokrát se po celý víkend přestavovalo  „suché“ nastavení podvozků na „mokré“ a naopak. Změny počasí v některých případech probíhaly tak rychle, že se ani přenastavení podvozků nestihlo provést v plném rozsahu. Jezdci Orion Racing teamu ale měli díky dobré týmové režii vždy motokáry připravené podle stavu počasí.

Sobotní měřený trénink v  Chebu dopadl pro Orion Racing team skvěle. Petr Dvořák v kategorii Honda GX 390 byl nejrychlejší,  obsadil tak 1.místo a pole position. V kategorii Kadet si Marek Boris Machulda vedl také skvěle , když zajel druhý nejrychlejší čas a zajistil si tak start z první řady v bodovacích jízdách. Martin Doubek příjemně překvapil svým třetím nejrychlejším časem za Janem Midrlou a Adamem Janoušem. V bodovacích jízdách se jezdcům Orionu už tak nedařilo. Zejména výsledky  v bodovacích jízdách u Martina Doubka poznamenaly tvrdé souboje a kolize s jezdci z konkurenčních týmů.  Martin Doubek v jízdách dosáhl pouze na 6. a 13. místo, což v celkovém hodnocení závodu dalo až na 11.místo. Marek Boris Machulda dojel na 5. a 2.místě . Celkově po součtu bodů skončil  těsně pod stupni vítězů na 4.místě. Petr Dvořák v 1. jízdě skončil na 3.místě a ve druhé na 5. místě. Celkově obsadil 6. místo.

V průběžném pořadí M ČR po čtyřech závodech je v kategorii KZ2 Martin Doubek na 4.místě a má ztrátu 11 bodů na třetího Vojtěcha Lipového. Marek Boris Machulda je zatím na 4.místě v kategorii Kadet a Petr Dvořák má v průběžném hodnocení zatím 6.místo. Petr Dvořák má body pouze ze tří závodů, protože se prvního závodu nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit.

Další závod M ČR se koná 2. – 3.7. 2011 ve Vysokém Mýtě.

Text: Vráťa Ondráček