Aktuality

Mistrovství Světa a Světový pohár v kartingu 2011

Rate this item
(0 votes)

Nejlepší motokáristé z celého Světa se sjeli o víkendu 2.-4.9.2011 do belgického Genku, aby společně ve třech kategoriích soupeřili o nejvyšší možné tituly motokárového sportu.  Na startu nechyběli ani jezdci z litomyšlského Orion Racing teamu. Patrik Hájek startoval v prestižní kategorii KZ1, ve které startují tovární jezdci největších výrobců motokárové techniky a Martin Doubek v kategorii KZ2. Obě tyto kategorie byly velmi silně obsazeny a již od začátku závodu získávali výraznou převahu tovární jezdci italské firmy CRG, která se na tento závod důsledně připravovala již dva měsíce dopředu. Další velkou roli v závodu sehrála důkladná znalost tratě domácími jezdci. Oběma jezdcům Orion Racing teamu se zpočátku dařilo držet tempo s předními týmy, ale v rozhodující okamžiky konkurence využila zmíněné výhody.  Již v měřeném tréninku se na „špici“ kategorie KZ1 usadila dvojice jezdců CRG Davide Fore a Arnaud Kozlinski před domácím Rickem Dreezenem od Tony Kartu. Patrik Hájek měl ztrátu 0,5 s na nejlepší a obsadil v kvalifikaci 18.místo. Patrik Hájek si ve dvou bodovacích jízdách vedl skvěle (7. a 9. místo) , ale v jedné jízdě dojel po kolizi až na 14.místě, což pokazilo postavení do semifinále. V semifinále kategorie KZ1 předvedl skvělý výkon další tovární jezdec CRG Jonathan Thonon, který vyhrál. Patrik Hájek bojoval o vylepšení startovní pozice do finále, což se mu částečně podařilo svým 15.místem. Finále této kategorie se stalo záležitostí dvou domácích jezdců Jonathana Thonona – CRG a Yannicka De Brabandera – Parolin . Po těsném souboji a předjížděcím manévru v posledním kole vyhrál tovární jezdec CRG Jonathan Thonon. Patrik Hájek po kolizi v prvním kole, kdy došlo k poškození řízení motokáry , musel ze závodu odstoupit. Martin Doubek v kategorii KZ2 měl velmi těžkou pozici, díky velmi vyrovnané a početné konkurenci. V kvalifikaci obsadil 32.místo, když měl na nejlepší ztrátu pouze 0,4 s.  V bodovacích jízdách dojížděl na místech , které zajišťovaly účast ve finále. Vše ale pokazila  druhá bodovací jízda, kterou Martin musel předčasně ukončit z důvodu kolize. Po součtu bodů se umístil na 38.místě, což znamenalo účast pouze ve finále „B“.  V tomto finále si Martin Doubek dojel pro 5.místo v cíli. Kategorii KZ2 vyhrál Joey Hanssen – Lenzokart před celkem třemi jezdci od CRG. Druhé místo obsadil Yard Pex – CRG a třetí Fabian Federer – CRG.

Text a foto : Vráťa Ondráček