Aktuality

Závěrečný podnik domácího šampionátu v kartingu – Vysoké Mýto

Rate this item
(0 votes)

Poslední zářijový víkend patřil na Autodromu ve Vysokém Mýtě motokárám. Sedmým závodem se zde uzavíral domácí šampionát v kartingu a tak se naskytla poslední možnost zabojovat ještě o rozhodující  body do konečného  hodnocení . Na téměř domácí trati také startovali jezdci Orion Racing teamu z Litomyšle. V kategorii Kadet startoval Marek Boris Machulda, v kategorii KZ2 Martin Doubek a v kategorii Honda GX 390  Petr Dvořák. Marek Boris Machulda je letos v kategorii Kadet nováčkem. Přesto jako loňský Mistr ČR v kategorii Bambini, nechtěl být ve své nové třídě jen do počtu. Od začátku sezony se jeho výkony neustále zlepšovaly a v posledním závodu ve Vysokém Mýtě již dokonce celkově vyhrál. V konečném hodnocení Mistrovství ČR 2011  obsadil 4.místo. Martin Doubek v nejsilnější motokárové kategorii KZ2 měl jasný úkol. Šlo o udržení celkového třetího místa v M ČR . Při neúčasti jeho stájového kolegy Patrika Hájka v letošním seriálu M ČR , který se soustředil pouze na starty  v zahraničí, převzal Martin Doubek roli týmové jedničky pro domácí šampionát. V druhé polovině šampionátu sváděl Martin Doubek dokonce boj o celkové druhé místo. I ve Vysokém Mýtě patřil mezi absolutně nejrychlejší jezdce již v kvalifikačním tréninku, ale v závodě nakonec obdržel penalizaci za předčasný start. Přesto v kategorii KZ2  obsadil v celkovém hodnocení M ČR skvělé 3.místo. Petr Dvořák měl svoji letošní sezonu poznamenanou častou neúčastí v jednotlivých závodech a to ze zdravotních důvodů. Svým startem ve Vysokém Mýtě potvrdil, že dokáže být v kategorii Honda GX 390 velmi rychlý i přesto, že oproti ostatním jezdcům měl nevýhodu letošní nevyježděnosti. Petr Dvořák ve Vysokém Mýtě skončil celkově v kategorii Honda na 7.místě.