Aktuality

Ve vytrvalosti triumfovali otec a syn Konopkovi

Rate this item
(1 Vote)

Cesta k mosteckému vytrvalostnímu zlatu měřila necelých 283 kilometrů. S touto vzdáleností, která představuje 67 okruhů, si nejlépe poradila posádka slovenského Porsche 997 týmu ARC Bratislava, za jehož volantem se v průběhu dnešního dvouhodinového závodu střídali zkušený matador Miroslav Konopka a jeho syn Maťo.

Konopkovi tak potvrdili včera vybojované pole position a na konto týmu ARC Bratislava připsali letošní třetí vítězství.

Se ztrátou jedné minuty a čtyřicetičtyř vteřin byla na druhém místě klasifikována posádka rakouského týmu Renauer Motorsport. Renauer Motorsport je již léta spojován s vozy Ginetta G50 a právě za volantem tohoto britského speciálu se v Mostě střídali Florian Renauer a Martin Doubek.

Pro body za třetí místo si dojeli jezdci českého týmu Duck Racing, Petr Kačírek a Daniel Skalický, kteří se podíleli na pilotáži modrého BMW M3, jehož výkon řadí tuto posádku stejně jako předchozí rakouské duo do třídy -3.500. Se stejným vozem startovali také jezdci týmu K&K Racing, Marcel Kusín a Petr Válek, kterým po protnutí cílové fotobuňky patřila v absolutním pořadí čtvrtá pozice.

Na pátém místě celkově, které zároveň znamenalo první místo ve třídě ESET TWC, skončila německá posádka týmu Jas Autoteile ve složení Alf Ahrens s Jensem Loehnigem. Ahrens s Loehnigem se tak hned při svém prvním představení v ESET V4 Cupu dokázali probojovat na stupínek nejvyšší. Největšími konkurenty v boji o tento post jim byli jezdci slovinského týmu Autosport Jazon -  Alfred Kramer/Tomaz Trcek a polské rodinné duo Tomasz a Adam Rzepecki z týmu Basenhurt A&T Racing Teamu. Nepopulární čtvrtá příčka zbyla v tomto souboji pohárových vozů na švýcarské jezdce Stephena Peyera a Waniho Finkbohnera, jež spolu sdíleli vůz českého týmu Carpek Service.