Rozcestník

Aktuality

Finálový Nascar: Doubek v Belgii na "bedně"!

Rate this item
(1 Vote)

Na legendární závodní dráze v belgickém Zolderu vyvrcholil 8. - 9. října letošní šestidílný seriál NASCAR WHELEN EURO SERIES. Na startu pochopitelně nemohl chybět automobilový závodník Martin Doubek z litomyšlského týmu Orion Racing. Sobotní program načaly tréninkové jízdy, po nich následovaly důležité měřené, o postavení na startovací rovince. Odpoledne byla nejdříve na řadě prestižní kubatura ELITE 1, kde Martin odpálil jako dvanáctý, potom se dostal ještě na 10. místo, ale v pátém kole byl sestřelen z dráhy jedním ze soupeřů. Doubek tak musel předčasně s poškozeným vozem zamířit do boxukde mechanici rakouské stáje RENAUER měli plné ruce práce dát jeho Ford Mustang dohromady. Kluci odvedli opravdu brilantní výkon, skoro půl auta vyměnili za pouhé tři hodiny, neboť následovala další runda - tentokrát třída ELITE 2. Zde na dlouhých 16 kol se Martin prodral po startu nejdříve na čtvrtou pozici, ve třetím okruhu už přijel třetí a do konce rozjížďky sváděl tvrdý boj o udržení této skvělé příčky! Nakonec prolétl cílovou rovinkou v dvěstěpadesátikilometrové rychlosti na třetím místě a po smolném prvním motu, mohl zamířit k stupňům vítězů! Pecka - Martin se tak poprvé v dvouleté činnosti EORO NASCAR SÉRIE mohl se svým týmem radovat v Zolderu z první "bedny".

Následující den na řadu přišly druhé rozjížďky, nejdříve zástupci skupiny ELITE 2. Doubek po prvním kole přijel tentokrát až jako devátý, posléze bylo na dráze několik kolizí - vyjet musel i safety car, po třech plouživých okruzích následoval restart. Martin se nevzdal, zajížděl nejrychlejší kola závodu a v cíli to dalo později pěkný šestý flek. Úplně na samotný závěr nedělního odpoledne (mimochodem na American Festival Zolder dorazilo asi 30 tisíc příznivců) přišla na řadu hlavní kubatura ELITE 1. Po nezaviněném karambolu z první jízdy nastupoval Doubek na start až jako 16. Postupně se ovšem posouval startovním polem dopředu a v cíli byl nakonec klasifikován jako jedenáctý.

"Jsem nesmírně šťasten - hlavně za sobotu, kdy jsem po bojovném výkonu získal bronzový stupínek. Příští sezonu bych chtěl opět zůstat v této sérii, navíc jeden podnik zavítá k nám do Česka, okruh má hostit v září Most. Zvažuji také ještě jiné možné varianty, takže v podstatě po sezoně se uvidí," nastínil situaci po závodě v Belgii spokojený - Martin Doubek.

Výsledky

Elite 1
1. závod: 1. Kumpen (Bel./Chevrolet SS); 2. Gabillon (Fr./Ford Mustang), 3. Rocca (It./Chevrolet SS), … 23. Doubek (ČR/Ford Mustang).
2. závod: 1. Gabillon; 2. Goosens (Bel./Ford Mustang), 3. Day (Izrael/Chevrolet SS), … 11. Doubek.
Konečné pořadí: 1. Kumpen 581; 2. Gabillon 550; 3. Day 532; … 23. Doubek 190. Bodovalo 37 jezdců.

 

Elite 2 
1. závod: 1. Gardel (Švýc./Chevrolet SS), 2. Ferrando (Fr./Ford Mustang), 3. Doubek.
2. závod: 1. S. Longin (Bel./Chevrolet SS), 2. Tineo Arroyo (Šp./Chevrolet SS), 3. Geltrude (It./Ford Mustang); … 6. Doubek.
Konečné pořadí: 1. S. Longin 650; 2. Gardel 604; 3. Ferrando 590; … 8. Doubek 500. Bodovalo 35 jezdců.

 

Za Orion Racing - Petr Kovář