Rozcestník

Aktuality

EuroNascar 2019: Doubek na úvod třetí!

Rate this item
(1 Vote)

Letošní sedmidílný evropský seriál Nascar Whelen odstartoval 13. – 14. dubna ve Španělsku na okruhu – Circuit Richardo Tormo. I letos bude hájit české barvy jediný zástupce – Martin Doubek (s podporou Orion Racing Litomyšl), který se zde opět představil ve dvou kategoriích. Rodák z Litomyšle se připravoval na svou - už pátou sezonu velice intenzivně, no a prioritou pro něho bude jako loni - hlavní tříta Elite 1. Dobrou zprávou je i pro naše příznivce to, že čtrvtý díl šampionátu zavítá 29. – 30. června také do České republiky na Autodrom v Mostě.

Ve Španělsku Martina přivítalo slunečné počasí - sobotní kvalifikace a opolední první dvě finálové jízdy. Nejprve ale zajel ráno 7. čas ve skupině Elite 2 a v samotném závodě po vydařeném průběhu bral třetí místo! V Elite 1 byl v kvaldě Martin až dvacátý a bylo jasné, že po startu to bude mít hodně složité. Nakonec cílem prosvištěl jako čtrnáctý

 

Druhý den se podařilo auto lépe nastavit a hned to bylo znát na výsledku - v Elite 1 po bojovném výkonu dojel desátýpátou příčku přidal v Elite 2„No popravdě musím říci, že jsem tady očekával lepší výsledky, hlavně v prestižní skupině Elite 1. V neděli už to sice bylo lepší, protože se nám podařilo Ford Mustang lépe nastavit a na trati to bylo znát. Jezdilo se velmi tvrdě, takhle ostře jsem si již dlouho nezazávodil, ale jsme teprve na začátku sezony – stále je co zlepšovat a věřím, že kýžené výsledky se dostaví“ prohlásil po dojezdu Doubek.

 

Průběžné výsledky po Španělsku: Elite 1 – 1. Vilarino Ander (ESP, Ford Mustang, 80b.)…, 7. Doubek Martin (CZE, Ford Mustang, Hendriks Team MS, 50b.) mezi juniorama třetí, v Elite 2 je na čele Maggio Giorgio (CHE, Ford Mustang, 70b.), Martin je 3. s počtem 66b. Příští klání se uskuteční 11. – 12. května v Itálii - Autodromo Di Franciacorta.

 

 

Za Orion Racing - Petr Kovář