Rozcestník

Aktuality

EuroNASCAR: Doubek na bedně!

Rate this item
(0 votes)

Český automobilový jezdec Martin Doubek z týmu Hendriks Motorsport BV jezdící s podporou Orion Racing Team Litomyšluzavřel sezonu v letošním seriálu cestovních vozů EuroNASCAR třetím místem na belgickém okruhu Zolder.

V prvním závodě kategorie Elite 2 bojoval za volantem vozu Ford Mustang od začátku ve špičce závodu. Po dvou restartovaných závodech (po výjezdu safety caru) svou pozici opakovaně ztratil a znovu se na ní dokázal vrátit. V cíli byl odmávnutý o pouhých 0,550 sekund za vítězným Dánem Lassem Sørensenem, který nakonec ovládl závod i celý seriál. Druhý v cíli byl jen o 0,108 sekundy dříve jeho týmový kolega Švýcar Giorgio Maggi.

Šampaňské za umístění na stupních vítězů si Čech vychutnal podruhé v sezoně. Naposledy se mu to podařilo na začátku šampionátu ve španělské Valencii. „Bylo to parádní závodění na závěr sezony, které jsem si opravdu užil se vším všudy,“ řekl Doubek. Závody EuroNASCAR viděli letos diváci premiérově také na okruhu v Mostě. Populární seriál sem znovu zavítá a to v termínu 27. a 28. června 2020.

 

Výsledky

Elite 2 – konečné pořadí: 1. Sörensen (Dán./Chevrolet Camaro) 573; 2. Maggi (Švýc./Ford Mustang) 574; 3. Ghirelli (It./Ford Mustang) 488; … 8. Doubek (ČR/Ford Mustang) 409. Bodovalo 41 jezdců.

 

Michal Štěpanovský