Aktuality

EuroNASCAR: Doubek v Německu třetí a druhý, potom přišla penalizace!

Rate this item
(1 Vote)

Na závodním okruhu v německém Oscherslebenu (Motorsport Arena) se 23. – 24. září odjel předposlední (pátý) díl letošního Whelen EuroNASCAR Series 2023. Za pěkného počasí si to okruhoví závodníci rozdávali o další mistrovské body. Martin Doubek (Orion Racing/Hendriks Motorsports/Ford Mustang) opět i zde si střihl vystoupení v obou kategoriích. Martin nejprve zvládl dobře sobotní kvalifikaci EuroNASCAR 2, kde obsadil třetí příčku - následně v samotném závodě, kde se špatně hledala stopa na předjetí nakonec bral v cíli stejnou pozici. Kvalifikace v hlavní třídě EuroNascar PRO, už tak slavná pro Doubka nebyla, neboť v ní obsadil až 12té místo. V odpoledním závodě pak ještě dostal od soupeře ránu do zadní části monopostu, no a pro sobotu bylo vymalováno.

Druhý den v EN 2 začal Martin zápolení z 6. pozice, načeš někde na trati byla bouračka a na dráhu vyjel zpomalovací vůz (safety car). Po restartu byly ještě někde vyvěšené vlajky, ovšem někteří jezdci již sešlápli plyn naplno. Po zbývajícím průběhu tak Doubek se svým Fordem prosvištěl cílem na parádní stříbrné pozici (!), jenže později přišla nemilosrdná zpráva v podobě 15ti sekundové penalizace a pokles na 11. místo. Odpoledne v posledním vystoupení EN PRO startoval litomyšlský pilot z 17. fleku, Martin postupoval dopředu - nakonec šachovnici protnul jako dvanáctý„Na této trati se bohužel nedá moc předjíždět, navíc seriál sem zavítal poprvé, a tak předjíždění mezi sebou bylo hodně náročné. Se třetím místem jsem pochopitelně spokojen, škoda sporné penalizace – mohla být další bedna“, okomentoval situaci Doubek.

Průběžná klasifikace EN 2 (10 jízd): 1. Vladimiros Tziortzis (CYP, 292b.), 6. Doubek (CZE, 247b.), EN PRO (10 jízd): 1. Gianmarco Ercoli (ITA, 285b.), 10. Doubek (229b.). Finále letošní euronascarové sezony obstará 14.-15. října belgický Zolder, no a zde bude závodník odměněn 2x více body za umístění.