MOTOSKIJORING NAPSALI O NÁS
SPONZOŘI
AKTUALITY
Tisková informace z 2. závodu MČR v motoskijöringu 27.1.2019

Můžeme být rádi, že i 2. závod Mistrovství ČR v motoskijöringu "Orion-Shiva KTM Cup 2019" v Rudníku se vydařil. 23 jezdců MČR a 42 jezdců Orlického poháru závodilo před skvělou diváckou kulisou. Podobně jako před týdnem v Klášterci i na rudnickou trať zavítala skoro tisícovka diváků.

Díky obětavým pořadatelům z SMX Racing Teamu Rudník mohli jezdci opět závodit na skvěle připravené trati s délkou 1 okruhu 670 metrů. Loňský mistr ČR Patrik Šroler přijel do Rudníku s jiným lyžařem, protože jeho bratr Miroslav nemohl z pracovních důvodů startovat. Na lyžích tak za Patrikem jel nezničitelný „Fitti“ Jan Fajt (67 let!!!). Svoji první kvalifikační jízdu vyhráli. Pak se dvojici Šroler – Fajt dařilo méně, ale do finále postoupili přímo z 5. místa.

Kvalifikaci zaslouženě vyhráli vítězové z Klášterce Mohaupt s Hotovým. Za nimi skončili překvapivě dalečínští Dvořák s Buřvalem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. V porovnání s Kláštercem se výrazně zlepšili Lux s Fiedlerem, kteří postoupili ze 4. místa.

Z dramatického B-finále si ještě postup zajistili Kylar s Majvaldem a Černý s Maisnerem. Ocenění zaslouží dalečínští jezdci Zdeněk Vetešník s Jaroslavem Procházkou. Upozornili na chybu ve výsledcích, kde původně byli sami na postupové pozici.

Ve finálové jízdě začali nejlépe klášterečtí Fogl se Sabotou. Po dokonalém startu se drželi na vedoucí pozici celých 8 kol. Pak podlehli velkému tlaku Mohaupta s Hotovým, kterým se letos velice daří. Na stupně vítězů vystoupili ještě Lux s Fiedlerem, kteří zajeli v Rudníku pěkný závod.

1. Lukáš Mohaupt - Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 12:00,73
2. Tomáš Fogl - Martin Sabota, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Yamaha 250 2T, 12:02,31
3. Jindřich Lux - Vojtěch Fiedler, KTM 250 2T, 12:04,95
4. Roman Mňuk - Zdeněk Langer, Mňuk Raciong Team z.s., Yamaha 450 4T, 12:10,74
5. Miloš Dvořák - Marek Buřval, SK DRAK Dalečín z.s., Kawasaki 250 2T, 12:22,40
6. František Kylar - Tadeáš Majvald, ÚAMK - AMK Letohrad, Husqvarna 501 4T, 12:26,03

Po 2 závodech jsou na čele MČR Mohaupt s Hotovým (45 bodů) před Mňukem s Langerem (32 bodů) a Foglem se Sabotou (27 bodů).

V Orlickém poháru zajeli velký závod klášterečtí Kavka se Sabotou. Protože se jim příliš nevydařili rozjížďky, postupovali až z náročného finále „B“. Ve finále „A“ dlouho vedli Strmiska – Pavlů, ale v předposledním kole se před ně dostali Kavka se Sabotou. Na stupně vítězů se ještě dostali Vídenský s Grežem, kteří podobně jako Kavka se Sabotou postupovali z B-finále.

1. Jiří Kavka – Martin Sabota, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Honda 500 2T, 10:33,11
2. Filip Strmiska – Michal Pavlů, Kostelec nad Orlicí, KTM 450 4T, 10:37,53
3. Jakub Vídenský – Jiří Grežo, Bača Team, KTM 300 2T, 10:42,60
4. Václav Kohl – Jiří Hoffmann, Suchý Důl, KTM 250 2T, 10:57,42
5. Tomáš Holec – Martin Horáček, Martinice, KTM 300 2T, 10:57,98
6. Josef Podzimek – Patrik Kosek, Bača Team, Beta 300 2T, 11:33,73

Motoskijöringový seriál bude pokračovat příští neděli 3.2.2019 v Dalečíně, kde se pojede v prostorách parkoviště závodních strojů motokrosového závodiště.