Motoskijoring 2009
SPONZOŘI
AKTUALITY
4. a 5. závod v Klášterci nad Orlicí a Letohradě

Domácí šampionát v motoskijöringu Orion Cup 2009 pokračoval 4. závodem v sobotu na rychlé trati v Klášterci nad Orlicí a zde přijelo 17 posádek. Do finálové jízdy se nedostal překvapivě Roušavý s novým lyžařem, protože měli několik pádů. Nejlépe odstartoval ve finále Pavel Kunc s lyžařem Komůrkou a startovní pole opanoval 2 kola. Tempo, ale jeho lyžař nevydržel, proto museli předčasně ze závodu odstoupit. Toho využil Mencák s Vaňousem a cílem projeli na 1. místě. Druzí skončili nakonec za velkého potlesku domácí jezdci bratři Šrolerové a třetí pozici zaujali po velké stíhací jízdě Sládek-Čížek.

Druhý den v nedalekém Letohradě už kralovali bezkonkurenčně bratři Šrolerové, jejich tempu stačili pouze 2. Mencák-Vaňous a třetí skončili Svatoš-Furár. Lídr šampionátu Sládek-Čížek měli opět i zde problémy na startu a nakonec skončili pátí. Po pátém závodě se šampionát vyrovnal, mezi jezdci jsou minimální rozdíly, proto další průběh mistrovství bude velice dramatický. Jinak zatím na závody chodí spousta diváků a úroveň odjetých podniků byla uspořádána na vysokém stupni. Dva roky pauzy kvůli nedostatku sněhu se vůbec neprojevuje na jezdecké kvalitě a první desítka závodníků jede s velkým nasazením. Několik motokrosařů muselo kvůli zranění svých lyžařů změnit spolujezdce, to platí především pro úřadujícího mistra Švorce, kterému se zranil výborný lyžař Drašnar. Dále do Letohradu už nepřijel ani Marek, kterému se taktéž zranil lyžař a vicemistr republiky Roušavý se zase nedohodl s Čížkem, který zamířil k jezdci Sládkovi. Devítidílný šampionát Orion Cupu pokračuje v neděli na dráze v Pěčíně v Orlických horách.

Výsledky ze závodu si můžete stáhnout: Klášterec nad Orlicí, Letohrad

Průbežné výsledky "MITAS ORION CUP 2009"